Ağ Toplumunda Sosyal Hareket / Hareketinizi Organize Edin

Bağlantı listelerinin önemini unutmayın.

Etkili bir sosyal hareketin merkezi insanlar ve bu insanlar arasındaki iletişimdir. Bu iletişimi sağlamanın yolu kapsamlı ve güncel bağlantı listelerinden geçer. Bir bağlantı listesi, en azından kişilerin isimleri, eposta adresleri, Facebook ve Twitter hesaplarını içermelidir. Daha iyi bir liste gönüllü ve detekçilerin meslekleri, becerileri, lgi alanları ve harekete yaptığı katkıları da içermelidir.

Listele listele listele!

Bağlantı listeleri, gönüllüler ve destekçilere olduğu kadar hedef kitlenizde bulunan kişi ve kurumlar, hareketinizin konusuyla ilgili kanaat önderleri, medya mensupları ve kurumlara yönelik olarak da hazırlanmalıdır. Bu listeler kesin olarak güvenilir kişiler tarafından erişilebilir olmalıdır. Sabit disklerde yedeklenmeli, çevrimiçi ortamlarda şifre ile ulaşılabilir alanlarda bulunmalıdır. Bağlantı listeleri sık güncellenmeli, her fırsatta geliştirilmelidir. Çevrimiçi ve çevrimdışı her etkinliğinizde bu listeleri geliştirebilecek yöntemler bulmalısınız. Erişebildiğiniz herkesin bu listelerde yer almasına önem vermelisiniz.

Zaman yönetimi iyi bir organizasyonun olmazsa olmazıdır.

Hareketinizi iyi organize etmenin bir başka yönü zaman yönetimidir. Hareketinizi bir proje yönetimi olarak ele almalı, hangi görevlerin öncelikli olduğunu, hangilerinin birbirine bağlı olduğunu, ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini gösteren planlar ve zaman çizelgelerine sahip olmalısınız. Kısıtlı kaynaklarınızı etkin kullanmanın başka bir yolu yoktur.

Kısa vadeli başarılar değil, süreklilik önce gelir.

Görünürlüğünüz arttıkça, hedeflerinize ulaştıkça hareketinizi organize etmek ve sürekliliği sağlamak zorlaşır. Sürekli yeni hedefler üretmeli, yeni destekçiler ve gönüllüler bulmalı, stratejinizi geliştirmeli ve eylemlerinizi çeşitlendirmelisiniz. Uzun vadeli hedeflerinizi gerçekleştirebilmek için insanları bir arada tutmanın yolu budur.

Hareketinizi geliştirmek için diğerlerinin düşüncelerine kulak verin.

Geribildirimleri, hareketinizle ilgili düşünceleri ve destekçilerinizi yorumlarını önemseyin. Organizasyonunuz içindeki insanlar bazı eksiklikleri ve zaafları görmekte zorlanabilirler. Hareketinize dışarıdan bakan gözler, aslında aşikar olan gerçekleri daha net ortaya koyabilirler.

Karar verme süreçlerinizi asla dar bir kadro içine sıkıştırmayın.

Sosyal hareketlerin başarısını belirleyen en önemli kriterlerden biri, destekçilerin hareketi içselleştirmesi ve sahiplenmesidir. Dar bir kadro içinde kalan, şeffaf olmayan karar süreçleri sahiplenebilmenin önündeki en büyük engeldir. Sadece destekçileriniz ve gönüllüleriniz değil, tüm takipçilerinize karşı şeffaf olmalı ve karar verme süreçlerinde onların düşüncelerini dikkate almalısınız. Birkaç kişinin öne çıktığı sosyal hareketlerde sürdürülebilir bir başarı ve uzun vadeli hedeflere ulaşmak mümkün değildir. Harekete katılan herkes kendini lider hissedebilmeli.

Başarılı sosyal hareketlerin ortak noktaları şeffaflık, tutarlılık, kararlılık ve sürekliliktir.

Tüm karar süreçlerinizi, hareketle ilgili belgelerinizi web sitenizden ve sosyal ağlarınızdan hedef kitlenizle paylaşmaktan çekinmeyin. Mesajlarınızda tutarlı olmaya dikkat gösterin. Hedeflerinize ulaşmakta kararlı olduğunuzu gösteren bir dil kullanın. Dijital medyada süreklilik,  sosyal hareketler için olmazsa olmazdır. Stratejilerinizi ve yöntemlerinizi sürekli gözden geçirerek yeniden planlayın. Eylemlerinizde ve çevrimiçi ortamlardaki yayın ve paylaşımlarınızda boşluklar olmasın. Güncel olmayan bir sosyal hareket kısa sürede destekçilerini kaybedecektir.

Giriş: Ağ Toplumunda Sosyal Hareket 

cami halıları
mide küçültme ameliyatı
Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
mide botoksu Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.