Ağ Toplumunda Sosyal Hareket / İşbirlikleri Yapın

Bu bölümde organizasyonunuzun, diğer organizasyonlarla nasıl işbirlikleri kurabileceğini anlatacağız. İşbirlikleri, kaynaklarınızı geliştirmenin en önemli yoludur. İşbirliklerinde karşılıklı faydayı ve samimiyeti her zaman ön planda tutmalısınız. Size yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmamalısınız.

Hedefleriniz ve eylem planınız hakkında açık olun.

İşbirliği yapacağınız kişi ve kuruluşlara yönelik olarak neden böyle bir işbirliği talep ettiğinizi, ne istediğinizi açıkça belirten metinler hazırlayın. Bu metinleri web sitenizden yayınlayın ve eposta yoluyla paylaşın.

Bu işbirliğinden beklentilerinizi ve karşılığında sunacağınız faydayı belirtin.

Karşılıklılık ilkesi burada da geçerli. Neden sizinle işbirliği yapmalılar. Karşılığında ne elde edecekler? Siz ne kazanacaksınız onlar ne kazanacaklar? Karşılıklı faydanın net bir şekilde ortaya konması işbirliklerinizi arttırdığı gibi, zaman içinde yaşayabileceğiniz sorunları da azaltır.

Hedefleriniz doğrultusunda işbirliği yapabileceğiniz kişi ve kurumları belgeleyin.

Sizin hedeflerine yakın hedefler doğrultusunda çalışan kişi ve kurumların listesini yapın ve sürekli güncelleyin. İşbirliği yapmak istediğiniz kişi ve kurumlar hakkında raporlar hazırlayın. Ne yapıyorlar, ne yapmak istiyorlar, ne gibi kaynakları var? Bu araştırmalarda İnternet’i etkin olarak kullanın.

Ortak payda bulabildiğiniz hiçbir kişi ve kurumu dışlamayın.

Alışılmadık işbirlikleri yapmaktan çekinmeyin. Ortak payda bulabildiğiniz her kurumla işbirliklerini zorlayın. Eğer hedeflerinizde uyuşma varsa hiçbir işbirliğini dışlamayın.

İşbirliği yaptığınız kişi ve kurumlardan gelen önerileri mutlaka tartışın.

Farklı arka plana, siyasi tecrübelere ve deneyimlere sahip kurumlar sizin göremediğiniz ayrıntıları görebilirler, bunları es geçmeyin. İdeolojik farklılıklarınız önerilerinin önüne duvar örmesin. Sundukları çözümler, sizinkilerden daha fazla fayda getirebilir.

Ortak paydanız olan kurum ve kuruluşları düzenlediğiniz etkinliklere davet edin.

Bu etkinlikler işbirliği yaptığınız kurumlarla ilişkilerinizi güçlendirir. Etkinlik sonrasında katılımcılara etkinliğin içeriği ve sonuçlarıyla ilgili bilgi vererek, ilişkinizi sürdürülebilir kılın.

Koordinasyon birimleri oluşturun.

İşbirliği yapmayı düşündüğünüz kurumlarla ilişkinizi sürdürülebilir kılmak için küçük koordinasyon grupları oluşturmalısınız. Belirli aralıklarla toplantılar düzenlemeli, organizasyonunuzun durumu hakkında karşılıklı bilgilendirme yapmalısınız. Bu bilgilendirmeleri eposta kullanarak yapın.

İlişkilerinizi karşılıklı güven üzerine kurun

Şeffaf olun. Dokümanlarınızı paylaşın. Toplantılarınızı kayıt altına alın ve paylaşın. Paylaşımlarınızı Google Drive ve benzeri bulut uygulamaları üzerinden yapın. Yaptığınız işbirlikleri hedef kitleniz üzerinde de olumlu bir izlenim bırakacaktır.

Kolektif bir takvim oluşturun

Etkinliklerinizi kolaylıkla paylaşmak için işbirliği yaptığınız organizasyonlarla ortak etkinlik takvimleri oluşturun. Böylece herkes bir diğerinin etkinliklerinden haberdar olabilir ve diğer organizasyonların etkinlikleriyle çakışma ihtimali azalır. Etkinliklerinize karar verirken %100 bir konsensus oluşturmak çok zordur. Bunun yerine konsensusu yeniden tanımlayın. Örneğin ¾ çoğunluk ya da oylama yerine uzlaşı gibi…

Sonraki Bölüm: Hedef Kitlenizi Harekete Geçirin

cami halıları
mide küçültme ameliyatı
Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
mide botoksu Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.