Sosyal Medyayı Kullanan Siyasilere 20 Öneri

yerel-seçim

Sosyal medya, siyasal iletişimin en önemli mecralarından biri haline geldi. Sosyal medya araçları, siyasi partiler ve siyasetçiler tarafından insanları siyasi katılıma yönlendirmek amacıyla etkili bir şekilde kullanılıyor. Bunun yanı sıra, sosyal ağlar özellikle seçim dönemlerinde önemli bir propaganda aracı olarak da kullanılıyor.

Önümüzdeki yerel seçimler de başkan adaylarının sosyal medyayı yoğun olarak kulanması bekleniyor. Kimi adaylar profesyonel danışmanlarla ve sosyal medya ajanslarıyla çalışırken, kimileri ise kendi kuracakları ekiplerle bu yarışa girecekler. Profesyonel destek almayan başkan adaylarına bazı önerilerim olacak:

1. Hangi sosyal medya sitelerinin sizin için daha uygun olacağını tespit edin.

2. Her sosyal medya sitesinin huyu suyu farklı. Her site için aynı içerikler hazırlamayın.

3. Sosyal medyadaki hesaplarınızı aktif olarak kullanın. Bir gün girip bir hafta girmemezlik yapmayın.

4. Düzenli içerikler üretin, paylaşımda bulunun.

5. Sosyal medyada da seçim bölgenize odaklanın.

6. Sosyal medya reklamlarınızda seçim bölgenizi hedefleyerek tanıtımlarınızın bu bölgeden kullanıcılara görünmesini sağlayın.

7. Siyasi konularda düzenli olarak blog tutan takipçisi olan blog yazarları ile iletişime geçin, toplantılar düzenleyin.

8. Seçim bölgenizdeki internet kullanım oranları ile ilgili bilgi edinmeye çalışın.

9. Tablet bilgisayar, akıllı telefon kullanımını önemseyin. Mobil interneti kullanın.

10. Seçim bölgenizde yayın yapan yerel haber sitelerine ve yöneticilerine ulaşın. Tanıtım ve reklam çalışmaları için bu yayınları portföyünüze katın.

11. Sosyal medya hesaplarınızdaki ifade tarzınıza dikkat edin.

12. Sosyal medya paylaşımlarınızda dili doğru ve etkili kullanın. İmla hatalarından kaçının.

13. Sosyal medya optimizasyonu için çalışmalar yapın.

14. Hakkınızda sosyal medyada yazılanları kayıt altına alın.

15. Online itibar yönetimi çalışmalarına önem verin.

16. Seçmenlerle birebir iletişim kurmayı özen gösterin.

17. Sizi etiketleyerek bir şeyler yazanlara kayıtsız kalmayın.

18. Size her yazılanı, her atılan tweeti önemseyin.

19. Sosyal medyaya yönelik basın bültenleri üretin. Uzun, sıkıcı içerikler ve bültenler üretmekten kaçının.

20. Kişisel web sitesi oluşturun. İçini doldurun. Seçim dönemi sonrası çöp olmayacak türden olsun.

paylaşmak ne güzel:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.