Sosyal Medyayı Kullanan Siyasilere 20 Öneri

yerel-seçim

Sosyal medya, siyasal iletişimin en önemli mecralarından biri haline geldi. Sosyal medya araçları, siyasi partiler ve siyasetçiler tarafından insanları siyasi katılıma yönlendirmek amacıyla etkili bir şekilde kullanılıyor. Bunun yanı sıra, sosyal ağlar özellikle seçim dönemlerinde önemli bir propaganda aracı olarak da kullanılıyor.

Önümüzdeki yerel seçimler de başkan adaylarının sosyal medyayı yoğun olarak kulanması bekleniyor. Kimi adaylar profesyonel danışmanlarla ve sosyal medya ajanslarıyla çalışırken, kimileri ise kendi kuracakları ekiplerle bu yarışa girecekler. Profesyonel destek almayan başkan adaylarına bazı önerilerim olacak:

1. Hangi sosyal medya sitelerinin sizin için daha uygun olacağını tespit edin.

2. Her sosyal medya sitesinin huyu suyu farklı. Her site için aynı içerikler hazırlamayın.

3. Sosyal medyadaki hesaplarınızı aktif olarak kullanın. Bir gün girip bir hafta girmemezlik yapmayın.

4. Düzenli içerikler üretin, paylaşımda bulunun.

5. Sosyal medyada da seçim bölgenize odaklanın.

6. Sosyal medya reklamlarınızda seçim bölgenizi hedefleyerek tanıtımlarınızın bu bölgeden kullanıcılara görünmesini sağlayın.

7. Siyasi konularda düzenli olarak blog tutan takipçisi olan blog yazarları ile iletişime geçin, toplantılar düzenleyin.

8. Seçim bölgenizdeki internet kullanım oranları ile ilgili bilgi edinmeye çalışın.

9. Tablet bilgisayar, akıllı telefon kullanımını önemseyin. Mobil interneti kullanın.

10. Seçim bölgenizde yayın yapan yerel haber sitelerine ve yöneticilerine ulaşın. Tanıtım ve reklam çalışmaları için bu yayınları portföyünüze katın.

11. Sosyal medya hesaplarınızdaki ifade tarzınıza dikkat edin.

12. Sosyal medya paylaşımlarınızda dili doğru ve etkili kullanın. İmla hatalarından kaçının.

13. Sosyal medya optimizasyonu için çalışmalar yapın.

14. Hakkınızda sosyal medyada yazılanları kayıt altına alın.

15. Online itibar yönetimi çalışmalarına önem verin.

16. Seçmenlerle birebir iletişim kurmayı özen gösterin.

17. Sizi etiketleyerek bir şeyler yazanlara kayıtsız kalmayın.

18. Size her yazılanı, her atılan tweeti önemseyin.

19. Sosyal medyaya yönelik basın bültenleri üretin. Uzun, sıkıcı içerikler ve bültenler üretmekten kaçının.

20. Kişisel web sitesi oluşturun. İçini doldurun. Seçim dönemi sonrası çöp olmayacak türden olsun.

paylaşmak ne güzel:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cami halıları
mide küçültme ameliyatı
Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.