Biyografi

Anasayfa » Biyografi
yazan: Özgür Kurtuluş

1975 doğumluyum. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinde yüksek lisans yaptım. Eğitimim sırasında Dost Yayınları’nda çevirmenlik yaptım. Profesyonel çalışma hayatıma 1999’da Meteksan Sistem’e bağlı Mobilsoft Mobil Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nde başladım. Burada önce metin yazarlığı ardından proje yöneticiliği görevlerinde bulundum. Daha sonra 2004 yılında Alan Eğitim Teknolojilerinde Yayın Yönetmenliği yaptım. 2006 yılında kendi ajansım Kamra Interactive‘i kurdum. Grafik tasarım, animasyon, video web tasarım vb. basılı ve dijital alanlara yönelik içerikler ürettim.  2010 yılında sosyal medya alanındaki gelişmelere ilgi duyarak dijital pazarlama ve sosyal medya iletişimi alanında çalışmaya başladım. Evliyim ve kız babasıyım. 

Uzmanlıklarım

Dijital pazarlama, İçerik Pazarlama ve sosyal medya iletişimi alanında, danışmanlık, eğitim, kampanya tasarımı ve yönetim, hesap yönetimi ve içerik geliştirme alanlarında çalışıyorum. 

Metin Yazarlığı ilk göz ağrım. Daha sonra bilgisayar destekli eğitim ve uzaktan eğitim alanlarında proje yöneticiliği yaptım. İçerik geliştirme, ara yüz geliştirme, yazılım projeleri yöneticiliği alanlarında uzmanlaştım. Eğitim ve pazarlamaya yönelik içerik geliştirme konusundaki çalışmalarım web üzerinde yoğunlaştı. Web video, grafik web video konularında uzmanlaştım.

2010 yılından itibaren dijital pazarlama ve sosyal medya iletişimi alanında çalışmalar yapmaya başladım. Dijital Pazarlama Stratejisi, Marka Yönetimi, Kampanya Yönetimi, Adwords ve diğer PPC Reklam Kampanyaları, Sosyal Medya Hesap Yönetimi, Online İtibar Yönetimi çalıştığım alanlardan bazıları. 

Referanslarım

Çalışmalarımı kendi firmam olan Kamra Interactive çatısı altında sürdürüyorum. Gerçekleştirdiğim projelerle ilgili bilgileri Kamra’nın web sitesinde portfolyo sayfasından ulaşabilirsiniz.. 

İlgi Alanlarım

Çizgili şeylere ilgi duyuyorum. Yani çizgi film, çizgi roman, illüstrasyon ve animasyon. Profesyonel olarak çizgi film senaristliği yapıyorum. TRT Çocuk’ta yayınlanan Keloğlan, Anka, Misket çizgi filmlerinde yaklaşık 40 bölüm yazdım. Çizgi Roman koleksiyoneriyim ve profesyonel olarak da bu alanda çalıştım. 2007 yılında Tam Macera adında yetişkinlere yönelik bir çizgi roman dergisi çıkardım. Hem bu dergide hem de daha sonra yayımlanan Deligücük: Osmanlı Taşrasından Korku ve Dehşet Hikayeleri ve Deligücük: Alacakaranlık Zamanlar çizgi roman kitaplarında senarist ve yayıncı olarak yer aldım.

Birçok konuda yazmayı seviyorum ancak hayat gayesi yüzünden profesyonel hayat dışında yazmaya çok vakit ayıramadım. 2003 yılında yazdığım Pitan: Zeytindağı’nın İzinde çocuk kitabı TUDEM Edebiyat Ödülleri yarışmasında derece aldı ve bugüne kadar 6 baskı yaptı. Halen zaman buldukça roman çalışmalarına devam ediyorum.

Kısa film seviyorum ve yapmak istiyorum. Yine 2003 yılında (O yıl çalışmaya 4 ay ara vermiştim 🙂 arkadaşlarımla birlikte çektiğimiz kısa film Görünmez Adam I-CAN Kısa Film Yarışmasında birincilik ödülü aldı.


Haber ve Röportajlar

Dijital Pazarlamada İş Fırsatları Artıyor, Hürriyet İK

Zeki Müren Zagor’a Karşı, Aktuel

Türk İnsanı Yaratıcılığa Kanat Açtı, Telepati

I-CAN Yaratıcıları, Radikal

Ankara’lı Çizerlerden Tam Macera, Hürriyet

Özgür Kurtuluş’la Deli Gücük Röportajı

Özgür Kurtuluş ile Tam Macera Üzerine…