Grafik Web Videoları Ne İşe Yarar?

yazan: Ozgur Kurtulus

grafik-video

Web videoları sosyal medya iletişiminde en etkili pazarlama araçlarından biri. Mesajınızı kısa ve basit bir şekilde potansiyel müşterilerinize iletmeniz için iyi bir web videosu düşündüğünüzden çok daha etkili olabilir. Eğer hedef kitlenizi iyi belirlerseniz, mesajlarınızı basitleştirerek kolay anlaşılabilir bir hale getirebilirseniz, ve videonuzu en iyi şekilde dağıtmak için gerekli planlamayı yapar ve efor sarf ederseniz bir web videosu ile müşterilerinizi size çekecek sürekli bir iletişim kanalı açabilirsiniz. Üstelik iyi tasarlanmış, erişilebilir bir video, web sitenizin trafiğini arttırdığı gibi, web sitenize gelen kullanıcıların sunduğunuz ürünler ve servisler hakkında bir iki dakika içinde bilgi sahibi olmasını da sağlayabiliyor. İnternet kullanıcılarının kurumsal web sitelerinde ne kadar az zaman ayırdığını düşündüğümüzde bu oldukça değerli bir fırsat.

Animasyonlar ve grafikler çoğunlukla mesajları iletmede ya da karmaşık bir süreci anlatmakta reel videolara göre daha etkili oluyorlar. Üstelik daha fazla seyrediliyorlar. İşin içine eğlence ve mizah boyutu çok daha kolayca katılabiliyor. Bu da videonuzun seyredilme oranlarını arttırıyor. Şunu unutmamak lazım hiçkimse sizin işinizle ilgili bir videoyu seyretmek için hevesli olmayacaktır. Onlara seyretmeye değer bir video sunabilmelisiniz. Bu da hem potansiyel müşterileriniz için sunduğunuz faydayı iyi aktaran hem de sıkıcı olmayan bir video demek. Grafik anlatım bu iş için biçilmiş kaftan.

İlgili Yazılar

Yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.